12-13 marca 2024

Dni Otwarte na Wydziałach

Interesują Cię studia na konkretnym Wydziale?

Nie przegap okazji – już teraz możesz poczuć klimat studiowania naprawdę z bliska.

Nasze Wydziały otwierają swoje drzwi dla Ciebie.

Sprawdź kiedy, przyjdź i dowiedz się dlaczego warto wybrać naszą uczelnię! 

Lista dni otwartych na wydziałach

12.03.2024 r.

Wydział Chemii

Budynek Wydziału Chemii, ul. Wita Stwosza 63, Gdańsk
Więcej informacji o programie na stronie:
https://chemia.ug.edu.pl/wspolpraca/popularyzacja-nauki/dni-otwarte

12.03.2024

Wydział Historyczny

Budynek Wydziału Historycznego, ul. Wita Stwosza 55, Gdańsk

Wydział Historyczny zaprasza maturzystki i maturzystów na Dzień Otwarty, podczas którego przedstawimy ofertę nowego, jedynego takiego w Polsce kierunku studiów: Projektowanie gier historycznych. Odbędą się także kierunkowe wykłady popularnonaukowe oraz warsztaty z historycznych gier komputerowych. Przed budynkiem Wydziału Historycznego zaparkują samochody zabytkowe oraz przeniesiemy się w przeszłość dzięki dioramie z postaciami wprost z lat 30. ubiegłego stulecia, z możliwością wykonania pamiątkowego zdjęcia. W programie także zwiedzanie Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego.

https://historia.ug.edu.pl/

12-13.03.2024 r.

Wydział Nauk Społecznych

Budynek Wydziału Nauk Społecznych, ul. Bażyńskiego 4, Gdańsk

Największy z wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego – Wydział Nauk Społecznych – zaprasza na Dni Otwarte! Oprócz stoiska informacyjno-promocyjnego przyszłym studentom zaprezentują się nasze koła naukowe. W planach między innymi mini studio telewizyjne, spacery socjologiczne, interakcyjne gry na stoiskach, wykłady z zakresu nauk społecznych oraz wystawy.

https://wns.ug.edu.pl/

12-13.03.2024 r.

Wydział Filologiczny

Budynek Neofilologii, ul. Wita Stwosza 51,

Budynek Instytutu Filologii Polskiej i Instytutu Badań nad Kulturą (Wydziałów Fiologicznego i Historycznego) ul. Wita Stwosza 55, Gdańsk

Wydział Filologiczny zaprasza Kandydatów na studia filologiczne, kulturoznawcze, filmoznawcze, teatrologiczne i artystyczne na Dni Otwarte 12 i 13 marca: W programie: spektakle, wykłady, prezentacje, warsztaty translatorskie, edytorskie, kaligrafii, wycinanek, origami, konkursy, quizy, występy muzyczne i hit Dni Otwartych – wydziałowa gra terenowa.

 • 8 marca: Dzień Filmoznawstwa i Kulturoznawstwa,
 • 12 marca: Dzień Neofilologii,
 • 13 marca: Dzień Filologii, Etnofilologii Kaszubskiej, Wiedzy o Teatrze i Logopedii.

https://fil.ug.edu.pl/news/114955/dni-otwarte-filologicznego-12-13-marca-rezerwujcie-czas-widzimy

12-13.03.2024 r.

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed

Budynek Instytutu Biotechnologii, MWB UG i GUMed, Abrahama 58, Gdańsk

Interesuje Cię studiowanie biotechnologii na jednym z najlepszych wydziałów w Polsce? Przyjdź na Dni Otwarte UG, poznaj Wydział i naszych studentów. Zapraszamy na stoisko MWB, na którym odkryjemy przed Tobą sekrety studiowania: zdradzimy jakie przedmioty czekają na kolejnych semestrach, opowiemy o perspektywach pracy po biotechnologii i o samym procesie rekrutacji. Koło naukowe BIO-Med przygotowuje moc atrakcji naukowych, w tym quizy z nagrodami!

Ponadto podczas tegorocznych Dni Otwartych MWB UG i GUMed zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem unikatowego w skali kraju Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed: Daj się oczarować magii nauki podczas niezapomnianego spaceru z Profesorem UG po jednym z najnowocześniejszych budynków Kampusu. Zapisy na spacer na stoisku MWB. Zapraszamy!

https://biotech.ug.edu.pl/

12-13.03.2024

Wydział Prawa i Administracji

Budynek WPiA UG i WNS, Bażyńskiego 6 Gdańsk

Zapraszamy na Dni Otwarte Wydziału Prawa i Administracji UG. W programie m.in.:

 • Możliwość zrobienia sobie zdjęcia w todze
 • Warsztaty kryminalistyczne „Roświetl tajemnice zbrodni! Fluorescencyje arkanum w analizie DNA”
 • Warsztaty z argumentacji
 • Zwiedzanie WPiA UG ze studentami i profesorami
 • Quizy z nagrodami organizowane przez koła naukowe naszego Wydziału
 • Wykłady przedstawiające ofertę Wydziału Prawa i Administracji

https://prawo.ug.edu.pl/

12-13.03.2024 r.

Biblioteka UG

ul. Wita Stwosza 53, Gdańsk

Biblioteka Główna zaprasza na Dni Otwarte. W programie m.in. zwiedzanie biblioteki z przewodnikiem (dodatkowo tylko w tych dniach wizyta w Oddziale Digitalizacji i pokaz Zbiorów Specjalnych dla grup zorganizowanych, które zapiszą się i wyślą zgłoszenie na adres promocja_bug@ug.edu.pl), literacka gra terenowa wraz z krzyżówką i mapą (będzie można samodzielnie odkrywać zakamarki biblioteki i odgadywać zagadki), stoisko informacyjno-promocyjne na WNS. Dla uczestników wydarzenia przygotowaliśmy drobne gadżety i upominki.

https://bg.ug.edu.pl/

19.03.2024

Wydział Ekonomiczny

Budynek Wydziału Ekonomicznego, ul. Armii Krajowej 119/121, Sopot

Wydział Ekonomiczny zaprasza na Dzień Otwarty! Na Kandydatów czeka ponad 20 specjalności w jęz. polskim na kierunkach: Ekonomia i Międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz studia w jęz. angielskim. W programie m.in.:

 • Economic Hyde Park – wszystko o studiach i studiowaniu na różnych specjalnościach naszego Wydziału okiem studentów i wykładowców
 • Economic QR Hunt – quizy ekonomiczne, gry edukacyjne oraz zwiedzanie Wydziału Ekonomicznego – pokażemy ciekawe miejsca na mapie wydziału
 • Wykłady akademickie w języku polskim i angielskim

https://ekonom.ug.edu.pl

19.03.2024

Wydział Zarządzania

Budynek Wydziału Zarządzania, ul. Armii Krajowej 101, Sopot

Wydział Zarządzania zaprasza uczniów szkół średnich na dzień otwarty WZR, podczas którego przybliżymy Wam zagadnienia związane z zarządzaniem, finansami, marketingiem, inwestycjami i innymi zagadnieniami społeczno-ekonomicznymi. W programie między innymi: miniwykłady, warsztaty i gry zespołowe, spotkania z kołami naukowymi, gra terenowa i quizy marketingowe oraz zwiedzanie Wydziału.

www.wzr.ug.edu.pl

19.04.2024 r.

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki

Budynek Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki, ul. Wita Stwosza 57

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki zaprasza wszystkie maturzystki i wszystkich maturzystów, a także każdego kto sympatyzuje z naukami ścisłymi na Dzień Otwarty (nie tylko) dla Dziewczyn w ramach Kampanii Dziewczyny do Ścisłych. W programie m.in.: stoiska kierunkowe, próbna matura z matematyki, warsztaty, wykłady, panel dyskusyjny, escape-roomy i inne atrakcje! Szczegóły już wkrótce na stronie:

https://mfi.ug.edu.pl/

Skip to content